Piec wolnostojący Aduro H3 Lux (Hybrid) na drewno i pelet

Stawka VAT:
8% w przypadku zakupu z montażem 17 999,12 zł
23% w przypadku zakupu bez montażu 20 499,00 zł
(zapytaj, jaki będzie koszt montażu Twojego towaru)
0000001597
zapytaj
1/2 palety: 150zł
1 paleta: 200zł
(zapytaj, jaki będzie koszt wysyłki Twojego towaru)
35zł
20zł

Piec wolnostojący Aduro H3 Lux (Hybrid) na drewno i pelet

Piec spełnia wymagania Ekoprojektu

Moc nominalna : drewno drzewne 7,0 kW / pelety 6,8 kW
Zakres mocy : 2-9 kW (lenga 3-9 kW / pellet 2-7 kW)
Ogrzewana kubatura :  20-140 m 2
Wydajność : 81% drewna / 87% pelletu
Wskaźnik efektywności energetycznej : 119,6
Klasa efektywności energetycznej : A +
Zasilacz : 30 watów
Minimalny ciąg w kominie : zgodnie z EN13240 lub EN14785. 10-14 Pa na zimno
Średnica wylotu spalin : góra / tył : Ø150 mm
Wymiary zewnętrzne (wys. x szer. x gł.) : 120 x 50 x 50,8 cm
Wysokość osi tylnego wylotu spalin : 108,2 cm
Szerokość komory spalania : 40 cm
Maksymalna długość drewna : 39 cm
Pelety drewniane (jakość ENplus A1) : 6 mm
Pojemność pojemnika na pelety : 15 kg
Waga : 135 kg
 
Zalecana odległość od materiałów łatwopalnych :
Z tyłu : 15 cm
Po bokach : 65 cm
Od mebli : 90 cm
 
Kombinowany piec na pellet / drewno Aduro Hybrid
Aduro Hybrid to przyjazne dla środowiska źródło ciepła, które łączy praktyczność pelletu z komfortem drewna. Aduro Hybrid to nowoczesny piec opalany drewnem, który może włączyć się automatycznie w nocy i ogrzewać dom pod Twoją nieobecność.Aduro Hybrid
nie jest piecem na drewno ani piecem na pelety: jak sugeruje nazwa, jest piecem hybrydowym. Jest odpowiedni głównie dla użytkowników pieców opalanych drewnem, którzy chcą korzystać z funkcji pelletu, gdy nie ma ich w domu lub w nocy, ograniczając, ale nie eliminując zużycia drewna. Aduro Hybrid pozwala uzyskać to, co najlepsze z obu światów, z przyjaznym płomieniem typowym dla spalania drewna i niskim wpływem ciepła na środowisko oferowanym przez pelety drzewne.
Możesz użyć Aduro Hybrid jako klasycznego, ekologicznego pieca opalanego drewnem, z przyjemnym płomieniem i całkowicie cichą pracą. Zawsze możesz się rozgrzać, nawet przy braku prądu. Funkcja pelletu oferuje szereg dodatkowych opcji: na przykład możesz świadomie zostawić piec w nocy i ogrzewać dom pod Twoją nieobecność.

Mamy ponad 7000 pieców zarejestrowanych na stronie adurocloud.com, ponad 4000 jest w użyciu.
Co to jest Aduro H1? Najpiękniejszy piec na pellet na świecie? Najbardziej wszechstronny istniejący piec opalany drewnem? A może to suma dwóch i wielu innych! Aduro H1 to piec hybrydowy. Seria Aduro H wprowadza nową generację pieców na drewno, umożliwiając wykorzystanie dwóch paliw: pelletu i drewna. Drewno tworzy ciepłe i przyjazne środowisko, a pelety pozwalają ogrzać dom w dowolnym momencie.
 
 
 
Z Aduro H3 Lux będziesz miał
- szklane drzwi o oryginalnym designie
- całkowicie szklane drzwi
- sterowanie ręczne lub przez smartfon
- możliwość programowania dzięki chrono termostatowi
- możliwość podłączenia do zewnętrznego źródła powietrza do spalania Aduro-tronic
- zdobywca Europejskiej Nagrody Środowiska 2018
- bezprzewodowy czujnik temperatury pomieszczenia jest dołączony do pieca
 
aduro_czujnik_temperatury_53343, aduro-sensor
Bezprzewodowy czujnik temperatury w pomieszczeniu
Łatwo i po prostu kontroluj temperaturę pokojową Aduro Hybrid za pomocą tego bezprzewodowego czujnika temperatury w pomieszczeniu. Podłącz czujnik do pieca hybrydowego i umieść go w odległości do 8 metrów od pieca.
Teraz możesz lepiej zmierzyć temperaturę w pomieszczeniu, w którym umieszczony jest piec hybrydowy - w przeciwieństwie do czujnika prądu, który znajduje się na dole pieca, a tym samym mierzy temperaturę na poziomie podłogi.
Wymiary (wys. X szer. X gł.): 11,7 x 5,6 x 2,7 cm
 
Użyj pelletu lub drewna
Aduro Hybrid pozwala przełączyć się z ekologicznego ciepła pelletu na unikalne ciepło oferowane przez płomienie drewna. Możliwe jest płynne przełączanie z jednego paliwa na drugie. Możesz zapalić lub dodać drewno podczas funkcji peletu.
 
Używaj drewna z Aduro Hybrid
Aby zoptymalizować spalanie i wyczyścić komorę spalania, zalecamy regularne stosowanie drewna. Drewno można zawsze wykorzystać nawet przy braku prądu.
Zalecamy stosowanie kłód drewna przechowywanych na zewnątrz przez co najmniej rok i o maksymalnej zawartości wilgoci 18%. Drewno przechowywane w pomieszczeniach jest zbyt suche i szybko się pali. Drewno należy pociąć na kłody o maksymalnej średnicy 10 cm i długości nieprzekraczającej 39 cm. Spalanie wilgotnego drewna grozi zniszczeniem niektórych elementów pieca, wytwarzając większe ilości dymu i sadzy, co prowadzi do nieekologicznego spalania.
 
Użyj pelletu z Aduro Hybrid
Używaj wyłącznie pelletu o maksymalnej długości 6 mm 40 mm typu ENplus A1. Zalecamy stosowanie pelletu o dobrej jakości. Jakość peletów ma znaczący wpływ na jakość spalania, hałas, wydajność i częstotliwość czyszczenia pieca.
 
Aduro Hybrid potrzebuje stabilnego ciągu
Aduro Hybrid to wyjątkowy produkt, który nie działa jak tradycyjny piec na pellet, wykorzystując naturalny ciąg komina. Jest to warunek wstępny, który pozwala piecowi spalać drewno przede wszystkim bez użycia prądu. Nie jest to typowy piec na pellet, który wdmuchuje dym do komina, spalając paliwo przez długi czas bez czyszczenia. Czas pracy przed koniecznym czyszczeniem zależy od zastosowanej mocy, jakości pelletu i stabilności ciągu. Stabilny ciąg jest niezbędny do prawidłowego użytkowania pieca hybrydowego.
 
System kontroli spalania Aduro-tronic
Opatentowane przez firmę Aduro system Aduro-tronic jest prostym i nadzwyczaj użytecznym rozwiązaniem zapewniającym automatyczną regulację dopływu powietrza potrzebnego w procesie spalania. Jedyne co należy zrobić, to rozpalić w piecyku, napełnić go suchym drewnem i uruchomić system Aduro-tronic, który zadba o resztę. Tobie pozostanie przyjemność oglądania ognia i cieszenie się korzyściami z efektywnego spalania. Aduro-tronic nie potrzebuje do swojej pracy prądu – funkcjonuje całkowicie mechanicznie. W razie potrzeby może zostać wyłączone, aby powrócić do ręcznego sterowania procesem spalania.

Zwiększona ekonomiczność i czystość spalania
Aduro-tronic jest zaprojektowane tak, aby maksymalnie długo utrzymywać gorący żar paleniska, co oznacza dłuższy czas między kolejnymi załadunkami drewna. Aby zapewnić prawidłowy proces spalania drewna w piecyku kominkowym musimy w trakcie palenia wielookrotnie zmieniać ilość powietrza dostającego się do paleniska. Nieprawidłowa ilości powierza powoduje zbyt szybkie spalanie, sadzę na szybie piecyka i zwiększoną ilość zanieczyszczeń. Właściwe ustawienie ilości powietrza do procesu spalania jest często zaniedbywaną sprawą, bo zazwyczaj jest mieszkaniu tak wiele innych spraw do zrobienia. System Aduro-tronic pozwala zapomnieć o konieczności regulacji dopływu powietrza do paleniska, dając czas na zajęcie się innymi rzeczami. Oznacza to znaczące oszczędności nie tylko opału, lecz również Twojego czasu.
 
Włącz go z telefonu komórkowego
Aduro Hybrid ma wewnątrz moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu. Ta funkcja umożliwia ogrzewanie domu podczas nieobecności i ciągłe śledzenie spalania.
Można poruszać się po aplikacji i regulować poziom mocy, żądaną temperaturę pokojową lub programowanie tygodniowe. Możliwe jest ustawienie pracy tygodnia przez piec zgodnie z pożądanym poziomem mocy lub ustawieniami temperatury w pomieszczeniu.
korzyści:
Może włączyć się sam i utrzymać określoną temperaturę pokojową
Tygodniowe opcje planowania
Można go zapalić bez użycia zapalniczki
Aplikacja pomaga w pełni wykorzystać możliwości pieca
 
Najważniejsze cechy produktu :
- korpus pieca w kolorze czarnym
- odpowiedni do domów energooszczędnych
- zaokrąglona szyba umożliwia widok ognia pod różnymi kontami
- podgrzewanie powietrza dla utrzymania czystości szyby
- sterowanie procesem spalania za pomocą jednego suwaka
- przygotowany do podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz (CDP)
 
Uzyskaj optymalny ciąg w kominie i mniej dymu w sąsiedztwie
Aduro DraftOptimizer to zaawansowany wyciąg spalinowy, który jest zainstalowany na górze komina i zapewnia równomierny, stały ciąg w kominie podczas całego spalania. Wyciąg dymu unosi dym z komina i rozjaśnia powietrze do 25 razy, co powoduje minimalny uciążliwy dym i zapach.

 

 Warunki dostawy :
- dla produktów które posiadamy na magazynie zapewniamy szybką dostawę kurierem w 24 h ,
  zadzwoń pod numer 33/ 873 12 34 i sprawdź dostępność
- oszczędzaj czas i pieniądze , u nas możesz zapłacić za towar przy odbiorze ( do kwoty 15 tyś zł ) bez żadnych dodatkowych kosztów
- jaki masz przewód kominowy ??? murowany z cegły , czy komin systemowy z wkładką ceramiczną - na magazynie posiadamy wszystkie potrzebne rury przyłączeniowe - podczas rozmowy telefonicznej dobierzemy potrzebne elementy . Nie będziesz musiał tracić czas na szukaniu odpowiednich rur po sklepach.

 
Materiały do pobrania :
 
  Ogólna Instrukcja obsługi dla piecy serii H1-H2-H3 w FR / ES / IT
  Certyfikat
  Certyfikat środowiskowy DM 186 - Pellet
  Certyfikat środowiskowy DM 186 - drewno
  Katalog
  Budowa / przekrój
  Zasada działania
  Etykieta energetyczna
  Często zadawane pytania

Zobacz także