Aduro - stabilizator ciągu ( czarny )

Stawka VAT:
23% - cena zakupu 5 299,00 zł
(zapytaj, jaki będzie koszt montażu Twojego towaru)
0000002024
zapytaj
1/2 palety: 150zł
1 paleta: 200zł
(zapytaj, jaki będzie koszt wysyłki Twojego towaru)
35zł
20zł

Aduro - stabilizator ciągu

Dane techniczne :
Napięcie : 24 VDC
Obroty : 400 - 1.300 RPM
Obecna siła : 1,3 A
Pobór energii : 1,8 W - 22 W.
Waga : 8,5 kg
Maksymalna temperatura pracy : 500ºC
Materiał : AISI 304
Kolor : Czarna i polerowana stal
Poparcia : CE, zgłoszony patent
 
Uzyskaj optymalny ciąg w kominie i mniej dymu w sąsiedztwie
 
Aduro DraftOptimizer to zaawansowany wyciąg spalinowy, który jest zainstalowany na górze komina i zapewnia równomierny, stały ciąg w kominie podczas całego spalania. Wyciąg dymu unosi dym z komina i rozjaśnia powietrze do 25 razy, co powoduje minimalny uciążliwy dym i zapach.
 
Dzięki Aduro DraftOptimizer zyskujesz:
- łatwiejszy zapłon i lepsze spalanie
- mniej dymu w pokoju i poza kominem
- zmniejszone zużycie drewna opałowego nawet o 20%
- silnik 24 V o długiej żywotności od 40 000 do 70 000 godzin i wydajności około 90%
- niskie zużycie energii (mniej niż 8 euro rocznie przy normalnym strzelaniu)
- 3 lata gwarancji
 
Aduro DraftOptimizer jest dostępny zarówno w kolorze czarnym, jak i srebrnym.
Pasuje zarówno do nowych, jak i starych kominów.
 
Akcesoria:
Aduro DraftOptimizer może być kontrolowany za pomocą pilota, który umożliwia regulację prędkości, a tym samym kontrolę spalania, dzięki czemu odpowiada Twoim potrzebom. Możesz znaleźć pilota tutaj . Uwaga: możesz również pozwolić wbudowanemu programowi sterować operacją.
 
Aduro DraftOptimizer jest łatwy w montażu i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Jest zamontowany na szczycie komina i sterowany z wnętrza domu. Można go zamontować na okrągłych otworach wentylacyjnych o średnicy od Ø146-200 mm. W przypadku kwadratowych otworów wentylacyjnych o wymiarach do 240 x 240 mm można uzyskać kwadratowy kołnierz. Aduro DraftOptimizer działa z piecami opalanymi drewnem i zamkniętymi wkładami kominkowymi o maksymalnej mocy 15 kW i wytrzymuje do 500
 
Ciąg kominowy
 
Umieszczenie komina na dachu ma zasadnicze znaczenie dla ciągu komina. Poniżej znajduje się ilustracja trzech stref, w których można umieścić komin, wraz z ich wpływem na ciąg kominowy.
 
Strefa 1
W strefie 1 możesz być względnie pewien, że ciąg kominowy jest dobry. Na ciąg będą miały jednak wpływ wysokie drzewa i inne budynki w pobliżu komina.
 
Strefa 2
W strefie 2 możesz okresowo odczuwać zły ciąg kominowy. Na przeciąg będzie szczególnie oddziaływać kierunek wiatru, podczas gdy duże drzewa i inne budynki w pobliżu komina również mogą mieć wpływ na przeciąg.
Aduro zaleca: Jeśli napotkasz trudności w strefie 2, możesz temu zaradzić, przedłużając komin tak, aby znalazł się w strefie 1, lub możesz zamontować Aduro DraftOptimizer .
 
Strefa 3
W strefie 3 zauważysz, że ciąg kominowy jest często słaby.
Aduro zaleca: Aby uniknąć trudności z kominem umieszczonym w strefie 3, należy zainstalować Aduro DraftOptimizer podczas instalacji.
 
 

Pliki do pobrania