116 – montaż pieca TermoIsotta DSA – Lanordica

Montaż pieca TermoIsotta w miejscowości Jerzmanowice na podstawie z blachy czarnej w ymiarach 1000x900mm
Zadzwoń tel. 33/ 873 45 70 i zapytaj o możliwość montażu pieca w Twojej miejscowości
Zapraszamy na nasz salon : ul. Chopina 18, Wadowice

Opis klienta :

W grudniu 2013 r. zakupiłem w firmie Piece Polska kominek wolnostojący z płaszczem wodnym włoskiej marki Lanordica. Piec muszę przyznać, nie należał do najtańszych, ale profesjonalna rekomendacja, ze strony Pana Łukasza , co do jego możliwości grzewczych oraz trwałości i wygody użytkowania sprawiły, że zdecydowałem się na jego zakup. No i cóż? Z radością muszę przyznać Panu Łukaszowi, że miał rację.

Użytkujemy piec już czwarty sezon i jest doskonały zarówno z uwagi na swoje możliwości grzewcze, jak i wygodę użytkowania. Piec włączony jest do sieci centralnego ogrzewania i jak do tej pory jest jedynym źródłem ciepła w domu. Ogrzewamy nim powierzchnię 210 m/2 domu oraz 40 m/2 pomieszczeń gospodarczych. Dodatkowo podgrzewamy wodę użytkową i grzejemy ogrzewanie podłogowe dwóch łazienek, pralni, wiatrołapu i kuchni. W domu w okresie zimowym utrzymujemy temperaturę 21 stopni, a w pomieszczeniach gospodarczych 16 stopni. Warunki takiej efektywności są trzy. Pierwszy – technologia budowy i solidna izolacja cieplna domu. Drugi – sezonowane przynajmniej 1 rok drewno – tylko buk i grab. Trzeci – pilnowanie, aby drewno w piecu było. ????

Co do samego użytkowania, to jak przy zwykłym kominku. Czyszczenie zewnętrzne bardzo proste i efektywne – zwykłą wilgotną szmatką. Co dwa lata wymieniamy 2 szamoty, co jest raczej normą przy intensywności naszego użytkowania i tutaj wielki ukłon w stronę Firmy Piece Polska. Serwis i zakup organizowane bardzo szybko i sprawnie. Dodatkowo w początkowym okresie eksploatacji pieca uzyskałem bardzo dużo cennych sugestii od Pana Łukasza, które niezwykle usprawniły i podniosły efektywność grzania.

Piec po całkowitym załadowaniu komory paleniska drewnem, zamknięciu komina, tylnego wlotu powietrza i oczywiście drzwiczek popielnika (które w zasadzie są otwarte tylko podczas rozpalania i to na chwilę) wypala zawarte w palenisku drewno przez około 5- 6 godzin. Nie jest to oczywiście tak efektywne grzanie jak przy normalnym podkładaniu (dwa trzy kawałki drewna co 1,5 do 2 godzin w zależności od potrzeb), ale pozwala na utrzymanie ciepłych kaloryferów, stabilnej temperatury powietrza, dając jednoczenie możliwość wyjścia z domu lub snu, bez konieczności powtórnego rozpalania. Oczywiście chwilę trwało zanim nauczyłem się tak palić. ????

Nie ryzykujemy też możliwości przegrzania płaszcza wodnego w sytuacji wyłączenia pomp cyrkulacyjnych na skutek braków w dostawach prądu, gdyż płaszcz podłączony jest do automatycznego bufora wymiany wody. Po przegrzaniu wody w płaszczu powyżej 95 stopni, zostanie ona automatycznie wymieniona na zimną, a gorąca zlana bezpośrednio do betonowej studzienki odpływowej naszej przydomowej oczyszczalni, której wrzątek również nie zaszkodzi, gdyż woda w studzience ulega schłodzeniu. Jest jeszcze jedna możliwość zabezpieczenia przed przegrzaniem. Zamiast rur PCV wystarczy zastosować instalację miedzianą, a wówczas cały system CO działa, jak stare sprawdzone systemy grawitacyjne, które przecież pomp cyrkulacyjnych nie miały. Nie musi to być cała instalacja, wystarczy np. w takową wyposażyć tylko piętro w domu. Tak czy inaczej nasz płaszcz jeszcze nigdy nie uległ przegrzaniu.

Jednak aby nie było tak bezproblemowo i komfortowo, kilka uwag i trudności. Niestety ciężkie bukowe drewno trzeba do domu przynieść, do pieca trzeba zaglądać i podkładać, wokół pieca po podłożeniu należy zmieść, a co rano trzeba wstać i rozpalić. ????

Tak czy inaczej, my nasz piec traktujemy jak serce domu, a w okresie letnim tęsknimy za jego ciepłym płomieniem, czym dzielimy się na załączonym zdjęciu.

Pozdrawiam zespół Piece Polska

Arek